Pátek, 20 září, 2024

Děti a angličtina? Tři přesvědčivé důvody pro výuku od malička!

Umět plynule anglicky? S výukou cizího jazyka se nemusí čekat do školního věku, je možné začít už takříkajíc od plínek. Podle odborníků je totiž pro dosažení nejvyšší úrovně potřeba věnovat se angličtině až 10 000 hodin a nejmenší děti dokáží vstřebávat nové informace velmi rychle a využít je v pozdějších letech.

A proč je cizí jazyk tak důležitý? Znalost angličtiny otevírá dveře k zajímavějším pracovním pozicím, ale rovněž usnadňuje cestování. Neméně podstatný je celkový trénink mozku při učení, který funguje jako nejlepší prevence proti civilizačním chorobám včetně Alzheimerovy choroby.

1) Snazší kariérní postup

Dnešní svět funguje na globálním principu a angličtina je klíčová pro úspěch ve škole a později v zaměstnání. Schopnost komunikovat v cizím jazyce umožňuje ucházet se o pozice v nadnárodních firmách, ale nejen v nich. Angličtina je totiž základním dorozumívacím prostředkem ve většině zemích světa. Úroveň mluvčího pak umožňuje kariérní postup nejen v Česku, ale rovněž v zahraničních mateřských společnostech nebo ve státní správě a v institucích v rámci Evropské unie.

2) Za dobrodružstvím do světa

Objevovat svět nehledě na rodnou řeč? Proč ne, stačí děti ve věku od čtyř let přihlásit do kurzů angličtiny pro předškoláky, které nabízí JŠ FAN. S angličtinou se neztratí, k tomu budou moci komunikovat s dalšími mladými lidmi z různého prostředí a kultur. Tímto způsobem se zvyšuje tolerance a empatie, nadto se rozšiřují obzory. Domluvit se znamená být blíže k místním lidem. A nejde jen o cestování, angličtina vévodí i dalším volnočasovým aktivitám a koníčkům, protože veškeré nové knihy, seriály nebo filmy nejsou dostupné v češtině, ale v angličtině se nabízejí vždy.

3) Pro zdravý mozek v seniorském věku

Učení cizího jazyka má podle odborníků prokazatelně pozitivní vliv na kognitivní funkce mozku. Pravidelné opakování slovíček nebo procvičování gramatických jevů zlepšuje paměť a koncentraci, současně dochází ke zvýšení celkové mentální výkonnosti. Čtení knih nebo časopisů v originále a prohlubování znalostí pomáhá předcházet civilizačním chorobám, zejména demenci a Alzheimerově chorobě. Znalost cizího jazyka obohacuje každodenní život, ne nadarmo se totiž říká, že „kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem“.

Další články autora

PR článek
zpravyzpravy